filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Amerykańska Gildia Scenarzystów
2006
http://awards.wga.org/wga-awards/
Amerykańska Gildia Scenarzystów (WGA)
WGA
Najlepszy scenariusz oryginalny
wygrane
Miasto gniewu
(2004)
Paul Haggis
,
Bobby Moresco
W ciągu 36 godzin losy nieznanych sobie mieszkańców Los Angeles niespodziewanie się krzyżują.
nominacje
40-letni prawiczek
(2005)
Judd Apatow
,
Steve Carell
Człowiek ringu
(2005)
Cliff Hollingsworth
,
Akiva Goldsman
Good Night and Good Luck
(2005)
George Clooney
,
Grant Heslov
Walka żywiołów
(2005)
Noah Baumbach
Najlepszy scenariusz adaptowany
wygrane
Tajemnica Brokeback Mountain
(2005)
Larry McMurtry
,
Diana Ossana
Historia dwóch mężczyzn, którzy z sentymentem wracają do malowniczego Brokeback, gdzie przed laty połączyła ich wielka miłość.
nominacje
Capote
(2005)
Dan Futterman
Historia przemocy
(2005)
Josh Olson
Syriana
(2005)
Stephen Gaghan
Wierny ogrodnik
(2005)
Jeffrey Caine
Najlepszy scenariusz filmu dokumentalnego
wygrane
Przekręt w Enronie
(2005)
Alex Gibney
Dokument przedstawia kulisy bankructwa wielkiego przedsiębiorstwa energetycznego.
WGA (TV)
Najlepszy scenariusz serialu dramatycznego
wygrane
Zagubieni
(2004)
Paul Dini
,
Christian Taylor
,
Christina M. Kim
,
Adam Horowitz
,
Brent Fletcher
,
Damon Lindelof
,
J.J. Abrams
,
Steven Maeda
,
Edward Kitsis
,
Drew Goddard
,
Elizabeth Sarnoff
,
Kim Clements
,
Jennifer Johnson
,
Janet Tamaro
,
Monica Macer
,
Jeffrey Lieber
,
Craig Wright
,
Javier Grillo-Marxuach
,
Lynne E. Litt
,
Carlton Cuse
,
David Fury
,
Leonard Dick
Losy 48 pasażerów lotu 815 z Sydney do Los Angeles, których samolot rozbija się na tajemniczej wyspie.
nominacje
Chirurdzy
(2005)
Mark Wilding
,
Gabrielle G. Stanton
,
Joan Rater
,
Tony Phelan
,
Zoanne Clack
,
Kip Koenig
,
Harry Werksman
,
Shonda Rhimes
,
Krista Vernoff
,
Stacy McKee
,
James D. Parriott
,
Mimi Schmir
Deadwood
(2004)
Steve Shill
,
Ted Mann
,
Victoria Morrow
,
Sara Hess
,
Bryan McDonald
,
Nick Towne
,
Jody Worth
,
Peter Ocko
,
David Milch
,
Bernadette McNamara
,
Regina Corrado
,
Elizabeth Sarnoff
Sześć stóp pod ziemią
(2001)
Kate Robin
,
Rick Cleveland
,
Alan Ball
,
Nancy Oliver
,
Bruce Eric Kaplan
,
Craig Wright
,
Scott Buck
,
Joey Soloway
Najlepszy scenariusz serialu komediowego
wygrane
Pohamuj entuzjazm
(2000)
Larry David
Perypetie amerykańskiego producenta filmowego, którego oryginalna osobowość prowadzi do wielu nieporozumień.
nominacje
Biuro
(2005)
Gene Stupnitsky
,
Lee Eisenberg
,
Larry Wilmore
,
Stephen Merchant
,
Greg Daniels
,
Michael Schur
,
Paul Lieberstein
,
Mindy Kaling
,
B.J. Novak
,
Jennifer Celotta
,
Ricky Gervais
Bogaci bankruci
(2003)
Lisa Parsons
,
Jake Farrow
,
Tom Saunders
,
Richard Rosenstock
,
Chuck Tatham
,
Mitchell Hurwitz
,
John Levenstein
,
Courtney Lilly
,
Maria Semple
,
Chuck Martin
,
Abraham Higginbotham
,
Karey Dornetto
,
James Vallely
,
Brad Copeland
,
Sam Laybourne
,
Dean Lorey
,
Richard Day
,
Ron Weiner
,
Barbie Adler
Ekipa
(2004)
Brian Burns
,
Chris Henchy
,
Larry Charles
,
Cliff Dorfman
,
Stephen Levinson
,
Rob Weiss
,
Doug Ellin
Mam na imię Earl
(2005)
Hilary Winston
,
Kat Likkel
,
Timothy Stack
,
Victor Fresco
,
Brad Copeland
,
John Hoberg
,
Bobby Bowman
,
Gregory Thomas Garcia
,
Danielle Sanchez-Witzel
,
Vali Chandrasekaran
,
J.B. Cook
,
Michael Pennie
,
Barbie Adler
Najlepszy scenariusz nowego serialu
wygrane
Chirurdzy
(2005)
Mark Wilding
,
Gabrielle G. Stanton
,
Joan Rater
,
Tony Phelan
,
Zoanne Clack
,
Kip Koenig
,
Harry Werksman
,
Shonda Rhimes
,
Krista Vernoff
,
Stacy McKee
,
James D. Parriott
,
Mimi Schmir
Opowieść o życiu lekarzy pracujących w Seattle Grace, którzy starają się pogodzić życie zawodowe z osobistym.
nominacje
Biuro
(2005)
Gene Stupnitsky
,
Lee Eisenberg
,
Larry Wilmore
,
Stephen Merchant
,
Michael Schur
,
Greg Daniels
,
Mindy Kaling
,
Paul Lieberstein
,
B.J. Novak
,
Jennifer Celotta
,
Ricky Gervais
Mam na imię Earl
(2005)
Hilary Winston
,
Kat Likkel
,
Timothy Stack
,
Victor Fresco
,
Brad Copeland
,
John Hoberg
,
Bobby Bowman
,
Gregory Thomas Garcia
,
Danielle Sanchez-Witzel
,
Vali Chandrasekaran
,
J.B. Cook
,
Michael Pennie
,
Barbie Adler
Rzym
(2005)
Bruno Heller
,
Alexandra Cunningham
,
William J. MacDonald
,
Adrian Hodges
,
John Milius
,
David Frankel
Wszyscy nienawidzą Chrisa
(2005)
Ali LeRoi
,
Chris Rock
Najlepszy scenariusz odcinka serialu dramatycznego
wygrane
Dr House
(2004)
Lawrence Kaplow
za odciek "Autopsy"
Grupa lekarzy na czele z charyzmatycznym, acz aspołecznym doktorem House'em diagnozuje nietypowe choroby, niejednokrotnie ratując życie pacjentom.
nominacje
Bez skazy
(2003)
Jennifer Salt
za odcinek "Rhea Reynolds"
Bez skazy
(2003)
Jennifer Salt
za odcinek "Rhea Reynolds"
CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas
(2000)
Anthony E. Zuiker
,
Naren Shankar
,
Carol Mendelsohn
za odcinek "Grave Danger"
Sześć stóp pod ziemią
(2001)
Scott Buck
za odcinek "Singing for Our Lives"
Weronika Mars
(2004)
Rob Thomas
odcinek: "Normal is the Watchword"
Najlepszy scenariusz odcinka serialu komediowego
wygrane
Trawka
(2005)
Jenji Kohan
za odcinek "You Can't Miss the Bear" (pilot)
Po zaskakującej śmierci męża mieszkająca na przedmieściach Nancy Botwin podejmuje się nowej pracy - sprzedaży marihuany.
nominacje
Biuro
(2005)
B.J. Novak
za odcinek "Diversity Day"
Gotowe na wszystko
(2004)
Jenna Bans
,
Kevin Murphy
za odcinek "Next"
Kill grill
(2005)
David Hemingson
za odcinek "Exile on main Street"
Mam na imię Earl
(2005)
Gregory Thomas Garcia
za odcinek pilotażowy
Zwariowany świat Malcolma
(2000)
Rob Ulin
za odcinek "Motivational Speaker"
Zwariowany świat Malcolma
(2000)
Rob Ulin
za odcinek "Bomb Shelter"
Najlepszy scenariusz adaptowany filmu pełnometrażowego
wygrane
Peter Sellers - Życie & Śmierć
(2004)
Christopher Markus
,
Stephen McFeely
nominacje
Lackawanna Blues
(2005)
Ruben Santiago-Hudson
Ojcowie nasi
(2005)
Thomas Michael Donnelly
Źrebak
(2005)
Stephen Harrigan
Najlepszy scenariusz do filmu dokumentalnego nie opowiadającego o bieżących wydarzeniach
wygrane
Mistrz, którego nikt nie chciał. Wzlot i upadek Jacka Johnsona
(2004)
Geoffrey C. Ward
za część I
Dokument przedstawia sylwetkę Jacka Johnsona, bokserskiego mistrza świata w latach 1908-1915.
nominacje
Amerykańskie doświadczenia
(1988)
Adriana Bosch
za odcinek "Fidel Castro"
Amerykańskie doświadczenia
(1988)
Barak Goodman
za odcinek "Kinsey"
Amerykańskie doświadczenia
(1988)
Mark Zwonitzer
za odcinek "The Massie Affair"
Najlepszy scenariusz do filmu dokumentalnego opowiadającego o bieżących wydarzeniach
nominacje
Frontline
(1983)
dla Raney'a Aronsona za epizod "The Soldier's Heart"
Frontline
(1983)
dla Hedricka Smitha za epizod "Is Wal-Mart Good for America?"
Najlepszy scenariusz oryginalny filmu pełnometrażowego
wygrane
Warm Springs
(2005)
Margaret Nagle
nominacje
Bibliotekarz: Tajemnica włóczni
(2004)
David N. Titcher
Dirt
(2003)
Nancy Savoca
,
Richard Guay
Najlepszy scenariusz programu dla dzieci
wygrane
Mocne uderzenie
(2003)
Willy Holtzman
nominacje
Ucieczka w milczenie
(2004)
Jessica Sharzer
oraz Annie Young Frisbie
Najlepszy scenariusz serialu animowanego
wygrane
Simpsonowie
(1989)
Michael Price
za odcinek "Mommie Beerest"
Niezwykłe losy pięcioosobowej rodziny Simpsonów mieszkającej w miasteczku Springfield.
nominacje
Simpsonowie
(1989)
J. Stewart Burns
za odcinek "There's Something About Marrying"
Simpsonowie
(1989)
John Frink
za odcinek "The Girl Who Slept Too Little"
Simpsonowie
(1989)
Don Payne
za odcinek "Thank God It's Doomsday"
Simpsonowie
(1989)
Matthew Warburton
za odcinek "The Father, The Son and the Holy Guest Star"
Najlepszy scenariusz serialu lub programu specjalnego dla dzieci
wygrane
Miracle's Boys
(2005)
Kevin Arkadie
za odcinek "New Charlie"
nominacje
Ulica Sezamkowa
(1969)
Christine Ferraro
za odcinek "Baby Bear's First Day of School"
Najlepszy scenariusz serialu porannego
nominacje
As the World Turns
(1956)
Jean Passanante
,
Lisa Connor
,
Paula Cwikly
,
Judy Tate
,
Trent Jones
,
Susan Dansby
,
Judith Donato
,
Fredrick Johnson
,
Lynn Martin
,
Hogan Sheffer
,
Meg Kelly
,
Charlotte Gibson
,
Leah Laiman
,
Elizabeth Page
,
Melissa Salmons
,
Christopher Whitesell
,
Josh Griffith
Tylko jedno życie
(1968)
Tom Casiello
,
Fran Myers
,
Barbara Esensten
,
Carolyn Culliton
,
Michelle Poteet Lisanti
,
Ron Carlivati
,
Anna Cascio
,
Chris Van Etten
,
Ginger Redmon
,
Janet Iacobuzio
,
Dan Griffin
,
Mark Christopher
,
Leslie Nipkow
,
Dena Higley
,
John Loprieno
,
Shelly Altman
Honorowa nagroda im. Paula Selvina
Najlepszy scenariusz oddający ducha praw konstytucyjnych i obywatelskich
wygrane
Good Night and Good Luck
(2005)
George Clooney
,
Grant Heslov
Grupa dziennikarzy CBS rzuca wyzwanie senatorowi, Josephowi McCarthy'emu.
Wyróżnieni w roku 2006
Simpsonowie
(
1/5
)
Good Night and Good Luck
(
1/2
)
Chirurdzy
(
1/2
)
Miasto gniewu
(
1/1
)
Mocne uderzenie
(
1/1
)
Peter Sellers - Życie & Śmierć
(
1/1
)
Tajemnica Brokeback Mountain
(
1/1
)
Dr House
(
1/1
)
Zagubieni
(
1/1
)
Pohamuj entuzjazm
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.