filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
BAFTA TV
1997
https://www.bafta.org/television/awards
Brytyjska Akademia Sztuk Filmowych i Telewizyjnych (Virgin Media TV)
Data wręczenia nagród:
29 kwietnia
BAFTA TV
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Our Friends in the North
(1996)
Losy czworga przyjaciół, którzy w ciągu czterech dekad doświadczają różnych problemów i trosk.
nominacje
Podróże Guliwera
(1996)
The Crow Road
(1996)
The Fragile Heart
(1996)
Najlepszy aktor
wygrane
[Nigel Hawthorne]
Nigel Hawthorne
jako Dr Edgar Pascoe w serialu
The Fragile Heart
(1996)
nominacje
Albert Finney
Karaoke
(1996),
Cold Lazarus
(1996)
Christopher Eccleston
Our Friends in the North
(1996)
Peter Vaughan
Our Friends in the North
(1996)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Gina McKee]
Gina McKee
jako Mary Soulsby / Cox w serialu
Our Friends in the North
(1996)
nominacje
Alex Kingston
Burzliwe życie Moll Flanders
(1996)
Helen Mirren
Prime Suspect 5: Errors of Judgment
(1996)
Pauline Quirke
Rzeźbiarka
(1996)
Najlepsza charakteryzacja
wygrane
Tajemnice domu na wzgórzu
(1996)
nominacje
Emma
(1996)
French and Saunders
(1987)
Rory Bremner, Who Else?
(1993)
Najlepsza dramatyczna seria
wygrane
EastEnders
(1985)
nominacje
Ballykissangel
(1996)
Hamish Macbeth
(1995)
This Life
(1996)
Najlepsza komedia (program lub serial)
wygrane
Tylko głupcy i konie
(1981)
nominacje
Absolutnie fantastyczne
(1992)
Game On
(1995)
Ojciec Ted
(1995)
Najlepsza muzyka oryginalna
wygrane
Burzliwe życie Moll Flanders
(1996)
Jim Parker
nominacje
Ballykissangel
(1996)
Shaun Davey
Cruel Train
(1995)
Nick Bicât
The Crow Road
(1996)
Colin Towns
Najlepsza scenografia
wygrane
Podróże Guliwera
(1996)
Roger Hall
nominacje
Burzliwe życie Moll Flanders
(1996)
Stephen Fineren
Rhodes
(1996)
Maurice Cain
Tajemnice domu na wzgórzu
(1996)
Sarah Greenwood
Najlepsze kostiumy
wygrane
Podróże Guliwera
(1996)
Shirley Russell
nominacje
Burzliwe życie Moll Flanders
(1996)
Trisha Biggar
Our Friends in the North
(1996)
James Keast
Tajemnice domu na wzgórzu
(1996)
Rosalind Ebbutt
Najlepsze zdjęcia i światło w fabule
wygrane
The Final Passage
(1996)
Nicholas D. Knowland
nominacje
Gra o życie
(1996)
Richard Greatrex
Our Friends in the North
(1996)
John Daly
,
Simon Kossoff
,
John Kenway
Tajemnice domu na wzgórzu
(1996)
Daf Hobson
Najlepszy dramat telewizyjny
wygrane
Hillsborough
(1996)
Podczas meczu piłkarskiego na trybunach dochodzi do tragedii, w której ginie 96 osób, a setki odnoszą rany. Rodziny ofiar walczą o ukaranie winnych.
nominacje
Crossing the Floor
(1996)
Screen Two
(1985)
Some Kind of Life
(1995)
Najlepszy dźwięk w fabule lub rozrywce
wygrane
Hillsborough
(1996)
Phil Smith
Podczas meczu piłkarskiego na trybunach dochodzi do tragedii, w której ginie 96 osób, a setki odnoszą rany. Rodziny ofiar walczą o ukaranie winnych.
nominacje
The Crow Road
(1996)
Colin Martin
,
Mark Auguste
,
Colin Nicolson
Najlepszy montaż w fabule lub rozrywce
wygrane
Hillsborough
(1996)
Barrie Vince
Podczas meczu piłkarskiego na trybunach dochodzi do tragedii, w której ginie 96 osób, a setki odnoszą rany. Rodziny ofiar walczą o ukaranie winnych.
nominacje
Podróże Guliwera
(1996)
Peter Coulson
The Crow Road
(1996)
Angus Newton
The Fragile Heart
(1996)
Neil Thomson
Najlepszy występ komediowy
wygrane
[David Jason]
David Jason
jako Derek "Del Boy" Trotter / Don Vincenzo Occhetti w serialu
Tylko głupcy i konie
(1981)
nominacje
Joanna Lumley
Absolutnie fantastyczne
(1992)
Martin Clunes
Niegrzeczni faceci
(1992)
Nicholas Lyndhurst
Tylko głupcy i konie
(1981)
Nagroda Specjalna
Nagroda im. Dennisa Pottera
wygrane
Peter Flannery
Nagroda im. Huw Wheldona dla programu dokumentalnego
nominacje
A History of British Art
(1996)
American Visions
(1997)
Dancing in the Street
(1995)
Nagroda im. Lew Grade'a dla programu rozrywkowego
wygrane
Coronation Street
(1960)
Wyróżnieni w roku 1997
Hillsborough
(
3/3
)
Our Friends in the North
(
2/6
)
Podróże Guliwera
(
2/4
)
Tylko głupcy i konie
(
2/3
)
Burzliwe życie Moll Flanders
(
1/4
)
Tajemnice domu na wzgórzu
(
1/4
)
The Fragile Heart
(
1/3
)
Coronation Street
(
1/1
)
EastEnders
(
1/1
)
The Final Passage
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.