filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Japońska Akademia Filmowa
2002
http://www.japan-academy-prize.jp/
Japońska Akademia Filmowa
Data wręczenia nagród:
8 marca
Ryuu Masayuki
Najlepszy film
wygrane
Spirited Away: W krainie Bogów
(2001)
Mała Chihiro wyrusza w pełną niebezpieczeństw podróż, aby ocalić swoich rodziców.
nominacje
Go
(2001)
Hotaru
(2001)
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Waterboys
(2001)
Najlepsza aktorka
wygrane
[Keiko Kishi]
Keiko Kishi
Kah-chan
(2001)
nominacje
Yûko Tanaka
Hotaru
(2001)
Kyôko Koizumi
Kaza-hana
(2000)
Sayuri Yoshinaga
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Narumi Yasuda
Taiga no itteki
(2001)
Najlepszy aktor
wygrane
[Yôsuke Kubozuka]
Yôsuke Kubozuka
jako Sugihara (Lee) w filmie
Go
(2001)
nominacje
Kōji Yakusho
Ciepła woda pod Czerwonym Mostem
(2001)
Mansai Nomura
Onmyoji
(2001)
Yutaka Takenouchi
Reisei to jônetsu no aida
(2001)
Satoshi Tsumabuki
Waterboys
(2001)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Kô Shibasaki]
Kô Shibasaki
jako Sakurai, Tsubaki w filmie
Go
(2001)
nominacje
Shinobu Ôtake
Go
(2001)
Tomoko Naraoka
Hotaru
(2001)
Kyôko Koizumi
Onmyoji
(2001)
Yûki Amami
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Tsutomu Yamazaki]
Tsutomu Yamazaki
jako Hideyoshi (ojciec Sugihary) w filmie
Go
(2001)
nominacje
Nenji Kobayashi
Hotaru
(2001)
Kunie Tanaka
Minna no Ie
(2001)
Ken Watanabe
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Rentarô Mikuni
Taiga no itteki
(2001)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Isao Yukisada]
Isao Yukisada
Go
(2001)
nominacje
Yasuo Furuhata
Hotaru
(2001)
Kôki Mitani
Minna no Ie
(2001)
Yôjirô Takita
Onmyoji
(2001)
Shinobu Yaguchi
Waterboys
(2001)
Najlepsza muzyka
wygrane
Waterboys
(2001)
Gakuji Matsuda
,
Hitomi Shimizu
nominacje
Go
(2001)
Hidehiko Urayama
,
Yôko Kumagai
Hotaru
(2001)
Ryouichi Kuniyoshi
Onmyoji
(2001)
Shigeru Umebayashi
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Isao Tomita
Najlepsza scenografia
wygrane
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Toshiyuki Matsumiya
,
Yoshinobu Nishioka
nominacje
Go
(2001)
Hiroshi Wada
Hotaru
(2001)
Katsuhiro Fukuzawa
Kah-chan
(2001)
Yoshinobu Nishioka
Onmyoji
(2001)
Kyôko Heya
Najlepsze oświetlenie
wygrane
Go
(2001)
nominacje
Hotaru
(2001)
Mitsuo Watanabe
Onmyoji
(2001)
Tatsuya Osada
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Kiyoto Ando
Reisei to jônetsu no aida
(2001)
Minoru Kawai
Najlepsze zdjęcia
nominacje
Hotaru
(2001)
Daisaku Kimura
Onmyoji
(2001)
Naoki Kayano
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Tatsuo Suzuki
Reisei to jônetsu no aida
(2001)
Toyoshi Tsuda
Najlepszy debiutant
nominacje
Yôsuke Kubozuka
Go
(2001)
Kô Shibasaki
Go
(2001)
Machiko Kochi
Koko ni irukoto
(2001)
Naoki Tanaka
Minna no Ie
(2001)
Akiko Yagi
Minna no Ie
(2001)
Mansai Nomura
Onmyoji
(2001)
Saki Kagami
Platonic Sex
(2001)
Satoshi Tsumabuki
Waterboys
(2001)
Najlepszy dźwięk
wygrane
Onmyoji
(2001)
Osamu Onodera
,
Kiyoshi Kakizawa
nominacje
Go
(2001)
Kanehiro Sibayama
Hotaru
(2001)
Tsutomu Honda
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Maiku Samata
,
Tetsuo Segawa
Waterboys
(2001)
Hiromichi Kôri
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Billy Elliot
(2000)
Pochodzący z górniczej rodziny jedenastoletni Billy, na przekór ojcu, który wróży mu karierę bokserską, pragnie zostać tancerzem Królewskiej Akademii Tańca.
nominacje
A.I. Sztuczna inteligencja
(2001)
Czekolada
(2000)
Górscy listonosze
(1999)
Harry Potter i Kamień Filozoficzny
(2001)
Najlepszy montaż
wygrane
Go
(2001)
Takeshi Imai
nominacje
Hotaru
(2001)
Kiyoaki Saitô
Onmyoji
(2001)
Nobuko Tomita
,
Isao Tomita
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Shinya Tadano
Waterboys
(2001)
Ryûji Miyajima
Najlepszy scenariusz
wygrane
Go
(2001)
Kankurô Kudô
nominacje
Hotaru
(2001)
Yasuo Furuhata
,
Yo Takeyama
Minna no Ie
(2001)
Kôki Mitani
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(2001)
Akira Hayasaka
Waterboys
(2001)
Shinobu Yaguchi
Nagroda Publiczności
Ulubiony film
wygrane
Platonic Sex
(2001)
Ulubiony występ aktorski
wygrane
Minna no Ie
(2001)
Naoki Tanaka
Wyróżnieni w roku 2002
Go
(
7/14
)
Opowieść o księciu Genjim: Wieczna miłość
(
1/11
)
Onmyoji
(
1/10
)
Waterboys
(
1/8
)
Minna no Ie
(
1/6
)
Kah-chan
(
1/2
)
Platonic Sex
(
1/2
)
Billy Elliot
(
1/1
)
Spirited Away: W krainie Bogów
(
1/1
)
Hotaru
(
0/12
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.